Obsah stránky

Rozbory vody - studny

úterý, 20. říjen 2020 | Ostatní

Rozbory vody - studny

Jan Hrdlička, Podkrkonošská inženýrská kancelář Vrchlabí, tel. 603875733

nabízí ve dnech 19. - 31. října 2020 kontrolu kvality vody zaměřenou na rozbor vody z Vaší studny.

Akční cena rozboru vody je 690,-- Kč

(běžná cena 1.500,--)

Kontroly objednávejte předem telefonicky či formou SMS

na tel. 603875733.

 

Odebere vzorek vody, provede jeho analýzu, zkontroluje, odpovídá-li nárokům na vodu pitnou, zda vyhovuje její kvalita pro vaření, koupání, osobní hygienu, praní či zalévání, je-li vhodná i pro kojence a zda nedošlo během času ke zhoršení její kvality.

Vystaví Vám protokol s výsledky informativního rozboru a jejich vysvětlením, včetně poradenství, jak o studnu pečovat a jak odstranit případné škodliviny, ve vodě zjištěné. 

Základní kontrola zahrnuje rozbor 12 fyzikálně-chemických vlastností vody: senzorické vlastnosti - barva, zákal a zápach; konduktivita (celkové působení vody na tělo); celkový obsah rozpuštěních látek; celková tvrdost (obsah minerálů); přechodná tvrdost (míra usazování vodního kamene); pH (chemická kyselost, zásaditost či neutralita vody); dusičnany (látky nebezpečné pro kojence a rakovinotvorné), dusitany (látky rakovinotvorné), amonné ionty (chemicky prokazatelné fekálie) apod. Dále je možné zjistit přítomnost nebezpečných koliformních bakterií, celkových kolonií aerobnícvh bakterií, železa či volného chloru. 

 

 

Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies, prohlížením těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas.